Про проведення Всесвітнього Дня охорони праці на підприємствах, установах та організаціях Слобідського району.

Інформація про проведення Всесвітнього Дня охорони праці на підприємствах, установах та організаціях Слобідського району.

 

З метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, роботодавців і громадських організацій до проблем запобігання нещасних випадків на виробництві та профзахворювань, згідно Указу Президента України від 18.08.2006р. № 685/2006, встановлено День охорони праці, який відзначається щорічно 28 квітня у Всесвітній день охорони праці.

Головною метою заходів Тижня охорони праці є привернення уваги кожного роботодавця і працівника до усунення або досягнення мінімально можливого (допустимого) рівня виробничих ризиків шляхом профілактики травматизму і професійних захворювань, формування свідомого ставлення суспільства до культури безпеки праці.

Управлінням праці та соціального захисту населення Адміністрації Слобідського району Харківської міської ради (надалі - Управління) 24 квітня 2018 року проведено семінар - нараду щодо підготовки та проведення заходів до Дня охорони праці у рамках Всесвітнього дня охорони праці на підприємствах району на тему «Захищене і здорове покоління». Семінар - нарада  проходила  під  керівництвом   начальника   Управління Уксусова С.В. В роботі наради прийняли участь керівники 16 підприємств, установ та організацій району, спеціалісти служб охорони праці та відповідальні за стан охорони праці.

            З вступним словом до присутніх звернувся начальник управління та запропонував вшанувати пам`ять загиблих на виробництві та оголосив хвилину мовчання.

До порядку денного внесені наступні питання:

 - доведення до підприємств, установ і організацій звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2018 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні та Плану заходів з підготовки та проведення у 2018 році Дня охорони праці з метою їх реалізації на відповідному рівні;

 - впровадження на підприємствах системи управління охороною праці, передовий досвід у цій сфері.

Також, Управлінням були надіслані листи підприємствам, організаціям та установам району, щодо проведення Тижня охорони праці з розробкою плану заходів щодо забезпечення на робочих місцях безпечних і здорових умов праці; усунення наявних недоліків у сфері безпеки, гігієни праці; передбачити захист прав та інтересів потерпілих на виробництві працівників; проведення семінарів, конференцій, виставок, круглих столів, вшанування пам’яті робітників, які загинули на виробництві.

На підприємствах, організаціях та установах району створені комісії з проведення Тижня охорони праці, до яких увійшли керівники і провідні спеціалісти підприємств. Комісіями розроблені заходи щодо забезпечення реалізації конституційних прав громадян на належні, здорові і безпечні умови праці, надання всебічної підтримки потерпілим на виробництві працівникам, влаштування пам’яті загиблих та здійснення контролю за їх виконанням. Основна увага приділялась роз'яснювальній роботі з питань охорони праці. У трудових колективах проведені семінари з питань профілактики травматизму та профзахворювань, проведені «круглі столи», дискусії, керівниками підприємств розглядалися питання щодо заохочення працівників за сприяння культурі охорони праці та ініціативу у здійсненні заходів щодо підвищення рівня безпеки та поліпшення умов праці. Кращим працівникам були вручені нагороди, пам'ятні подарунки, почесні грамоти, оголошені подяки з занесенням в трудову книжку.