Проведення Всесвітнього Дня охорони праці на підприємствах, установах та організаціях Слобідського району.

Проведення Всесвітнього Дня охорони праці на підприємствах,    установах та організаціях Слобідського району.

 

З метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, роботодавців і громадських організацій до проблем запобігання нещасних випадків на виробництві та профзахворювань, згідно Указу Президента України від 18.08.2006р. № 685/2006, встановлено День охорони праці, який відзначається щорічно 28 квітня у Всесвітній день охорони праці.

На підставі ЗВЕРНЕННЯ  Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2019 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні, з метою організації та проведення Всесвітнього дня охорони праці, за рекомендацією Міжнародної організації праці девіз цьогорічного Всесвітнього дня охорони праці – «Безпечне та здорове майбутнє праці».

Головною метою заходів Тижня охорони праці є привернення уваги кожного роботодавця і працівника до усунення або досягнення мінімально можливого (допустимого) рівня виробничих ризиків шляхом профілактики травматизму і професійних захворювань, формування свідомого ставлення суспільства до культури безпеки праці.

 Управлінням праці та соціального захисту населення адміністрації Слобідського району Харківської міської ради були проінформовані підприємства, організації та установи району щодо проведення Тижня охорони праці. Запропоновано  розробити плани заходів щодо забезпечення на робочих місцях безпечних і здорових умов праці; усунення наявних недоліків у сфері безпеки, гігієни праці; передбачити захист прав та інтересів потерпілих на виробництві працівників; проведення семінарів, конференцій, виставок, круглих столів, вшанування пам’яті робітників, які загинули на виробництві.

На підприємствах, організаціях та установах району створені комісії з проведення Тижня охорони праці, розроблені заходи щодо забезпечення реалізації конституційних прав громадян на належні, здорові і безпечні умови праці, надання всебічної підтримки потерпілим на виробництві працівникам; вшанування пам’яті загиблих на виробництві. Основна увага приділялась роз'яснювальній роботі з питань охорони праці. У трудових колективах проведені семінари з питань профілактики травматизму та профзахворювань, проведені «круглі столи», дискусії, керівниками підприємств розглядалися питання щодо заохочення працівників за сприяння культурі охорони праці та ініціативу у здійсненні заходів щодо підвищення рівня безпеки та поліпшення умов праці.

На підприємствах були оновлені куточки з охорони праці та зроблений альбом з наглядними посібниками по охороні праці, також розміщенні та оформлені інформаційні стенди до Всесвітнього дня охорони праці.  Кращим працівникам були вручені подяки, та грошові винагороди.