76 річниця звільнення Харкова від фашиських загарбників

Цього року ми відзначаємо 76-у річницю звільнення Харкова від фашистських загарбників. Для усіх поколінь харківчан це особливе свято – у ньому і радість перемоги, і гіркота втрат. Адже мільйони наших співвітчизників полягли у боях за найсвятіше – свободу своєї Батьківщини.

І хоча події тієї страшної війни віддаляються від нас з кожним роком, але в пам'яті народній назавжди залишаться героїзм, мужність, відвага воїнів і працівників тилу, які не шкодували свого здоров’я і життя для нашого мирного майбутнього.

Подвиг військового покоління - це справжній приклад патріотизму для нащадків, високий зразок мужності та сили духу.

21 серпня 2019 року у Слобідському районі м. Харкова  на проспекті Героїв Сталінграду, 181 згадати загиблих, привітати зі святом членів «Громадської організації  ветеранів України Слобідського району» м. Харкова зібралися актив Адміністрації Слобідського району Харківської міської ради, ветерани війни, праці, збройних сил і правоохоронних органів району.

Головні гості на цьому святі – ветерани. Ті хто бачив війну власними очима. Керівництво адміністрації району в оселі ветеранів вручило їм квіти і солодкі подарунки та від усього серця побажали міцного здоров'я і довголіття, добра і радості, благополуччя і щастя! Висловили глибоку шану й безмежну подяку за одержану Перемогу: Ми щиро вшановуємо своїх визволителів, які героїчно відстояли наше невід’ємне право жити вільно на рідній землі.

Нехай нашими неперехідними духовними цінностями, нашими найвищими чеснотами стануть священна пам’ять і глибока повага до тих, хто пройшов страшну і сувору школу війни, хто у повоєнні роки відбудовував зруйновані міста та села, хто і сьогодні є для нас прикладом любові до Батьківщини, зразком витримки, мудрості й терпіння, щирої віри у щасливе майбутнє нашої незалежної держави.

Бажаю Вам, шановні ветерани, Божого благословення, міцного здоров’я і довголіття, бадьорості духу, добра, радості, незламного життєвого гарту, родинного затишку, злагоди й шани людської. А усім нам  мирного неба, світлих надій, упевненості у завтрашньому дні та довгих мирних років життя у квітучій Україні!

І хоч стільки б часу сплинуло від 23 серпня 1943 року, ніколи не зітреться в нашій пам'яті велич Вашого подвигу!»

Безсумнівно серце свята – це польова кухня. Після зворушливих привітань, ветеранів запросили спробувати польової каші. За столами  у невимушеній атмосфері ветерани поділилися спогадами, розповіли про свої військові подвиги, про тяжкі бої та поранення, про складний шлях до завойованої перемоги. Ветерани згадували події минулих років. Та бажали, щоб в Україну знову повернувся мир.