Планове тренування районної тимчасової комісії з питань евакуації.

У разі виникнення безпосередньої загрози життю та заподіяння шкоди здоров’ю населення здійснюються заходи щодо організованого вивезення або виведення населення із зон можливого впливу наслідків надзвичайної ситуації і розміщення його поза зонами дії вражаючих факторів, а також заходи з евакуації матеріальних і культурних цінностей, якщо виникає загроза їх пошкодженню або знищенню.

На підставі ст. 130 Кодексу цивільного захисту України, постанови Кабінету Міністрів України від 09.08.2017 № 626 «Про затвердження Порядку розроблення планів діяльності єдиної державної системи цивільного захисту», згідно наказу голови Адміністрації Слобідського району Харківської міської ради  № 25 від 08.02.2019р. «Про основні заходи завдання цивільного захисту Слобідського району міста Харкова на 2019 рік» у Слобідському районі діє Тимчасова комісія з питань евакуації. Вона є постійно діючим робочим органом районної адміністрації, який здійснює планування, підготовку і проведення комплексу заходів щодо організованого вивезення (виведення) населення із зон можливого впливу наслідків надзвичайних ситуацій і розміщення його у безпечних місцях району, у разі виникнення безпосередньої загрози життю та заподіянню шкоди здоров’ю населення.

З метою організованого та своєчасного проведення евакуаційних дій на території Слобідського району м. Харкова 18.09.2019р. в Адміністрації Слобідського району відбулося планове тренування районної тимчасової комісії з питань евакуації.

При проведенні тренування разом з членами комісії були присутні  представники Департаменту по взаємодії з правоохоронними органами та цивільного захисту Харківської міської ради Управління цивільного захисту відділу захисту населення міських районів: начальник відділу Толоченко О.А. і головний спеціаліст Бабенко В.І.

         У ході тренування розглянуто проведення тимчасової евакуації населення при  випадку великої пожежі у чотирьохповерховому будинку комунальної форми власності по вул. Чорноморській, 2.

         На тренуванні було:

  • визначено готовність комісії до виконання комплексу заходів з евакуації населення;
  • надана практика особовому складу комісії при приведенні до режиму роботи у надзвичайній ситуації;
  • відпрацьовано комплекс заходів щодо збору та аналізу даних обстановки, оперативна її оцінка та розробка обґрунтованого рішення щодо виконання заходів з евакуації;

На підставі заслуханих відповідальних за напрямками членів комісії і внесених ними пропозицій були прийняті відповідні рішення.

Такі тренування у Слобідському районі проводяться постійно згідно з розробленим  планом.